Su piresi

01 Aralık 2014   |   1 Yorum

       Akvaryumunuz varsa balık besliyorsak ve canlı yemek ihtiyac duyuorsak Su piresi kullanmız tek kaçınızmaz şart olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü Su piresi üretimi en kolay maliyeti ve bakımız en düşük canlı yemdir. Hatta hiçbir maliyeti yoktur.  

       Supiresi protein ve besin değerleri bakımından en yüksek canlı yemlerden biridir. Eğer Üretmeden kullanmak istiyorsak tek porsyon yeterlidir. direkt olarak balıklarımıza verebiliriz. Ama üretmek istiyorsak 2 paket en az almak gerekir bu sayede birini balıklarımıza verirken diğerini üretim için tankımıza ayırabiliriz.

       Üretim için bir tankımızın olması gerekmektedir.  Tankın hacmi ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur. benim kişisel tecrubem uzunlamasına değilde yataylamasına olması su pireleri için daha iyi olacaktır yani 40x40x60 ait 100 litre dikey bir tank yerine bir leğende 20-30 litre bana göre daha iyidir. Çünkü Su pireleri ya üstte toplanır yada altta toplanırlar yani orta alanıda leğen gibi yatay şekilde olursa kullanmış olurlar.

      Aldığumız Su pirelerini balık nakli yapar gibi yapıyoruz yani önce suya alıştırıp öyle naklediyoruz ki su çarpmasın. bundan sonra ilk 4 gün çok önemlidir. Sonra yeni yumurtaların çıkması ile artık sizde su presi üretiyor alacaksınız...

 http://www.canlisupiresi.com/upload/resimler/7d3a50e445.jpgYorumlar

Kenan Uzun   |   09 Kasım 2016

Bugün su piresi satın aldım ana tanka biraz koydum iştala yediler. tavsiye ederim. izlemesi harika

Yorum Gönder


guvenlikAd Soyad 

Telefon